Od septembra 2015 do Valentína 2016 sme urobili pre vás ZDARMA 8.959 vlasových testov. Z tohto množstva máme slušnú štatistickú vzorku.
Vieme, ktoré problémy vás najviac trápia, aké výsledky dosahujete po mesiaci, ktoré z odporúčaní beriete vážne a riadite sa nimi, a ktoré naopak NIE.
A tu je „kameň úrazu“ percenta neúspechu niektorých z Vás.
Máloktoré z vás majú žiaľ správnu stravu alebo si ju po našich odporúčaniach upravili. Väčšinou dostávame takéto odpovede:
„Čo sa týka jedálnička, zatiaľ som tomu nevenovala veľkú pozornosť, ale tento mesiac už určite začnem do svojho jedálnička zaraďovať aj odporúčané potraviny.“
„Priznám sa, že tomuto som sa veľmi nevenovala, pretože na jedlo nemám veľa času a väčšinou zhrabnem prvé čo je po ruke. :/“
„Čo sa týka stravy, snažím sa aspoň niečo pridať do jedálnička nie vždy sa to podarí.“
„Stravu mam klasickú, moc som toho nezmenila.“
„Zmenou jedálnička som sa neinšpirovala, pretože je to pre mňa ťažké :)“
Logicky potom prichádzajú otázky typu: „nestíham si upraviť jedálniček podľa vašich doporučení, viete mi poradiť nejaké tabletky?“, alebo „chcela by som podporiť rast vlasov, aké výživové doplnky by ste mi poradili?„, „nemáte ešte niečo iné na rýchlejší rast ako tieto chinínove veci?“, a podobne.
Keďže sme túto situáciu začali registrovať už v októbri 2015, zbierali sme informácie ohľadom vhodných výživových doplnkov. Na základe doporučení rôznych výživových poradcov, praktika tradičnej čínskej medicíny, mojich niekoľkoročných skúseností s výživovými doplnkami od rôznych MLM distribútorov, nám ako najvhodnejšie pre harmonizáciu celého tela a teda aj vlasovej pokožky a vlasov, vyšli zelené potraviny z kategórie tzv. „superfoods“, a sú nimi ZELENÝ JAČMEŇ a CHLORELLA.
Obrovská výhoda oproti rôznym špeciálnym vlasovým doplnkom je to, že chlorella ani jačmeň NIE SÚ VYMYSLENÉ zoskupenia vybratých „módnych“ vitamínov, aminokyselín a minerálov, ale je to prirodzená prírodou stvorená kombinácia v pôvodnom stave, bez umelého zásahu človeka. A príroda isto sama najlepšie vie, čo s čím kombinovať a v akých pomeroch, aby to nemalo nežiadúce vedľajšie účinky (ktoré sa možno v prípade iných produktov môžu prejaviť až po rokoch).
Tým sme odpovedali na početné dotazy typu: „…aký je váš názor na prípravok Forc***l?“, „…čo hovoríte na produkt Hairb**st?“, „…doporučujete tabletky D**na Hair F**te?“ a podobné. Umelo vytvorené produkty a naviac bez ŽELEZA sa nemôžu dostať na zoznam nami odporúčaných výživových doplnkov. Pretože výskumy ukázali, že:
Metabolizmus človeka funguje tak, že pokiaľ telo nemá dostatok nutrientov pre výživu životne dôležitých orgánov ako napr. srdce, mozog, pečeň, tak určite „nepošle“ vitamíny do nechtov alebo vlasov, ktoré nie sú pre život človeka dôležité. Aj keď my ženy by sme o dôležitosti vlasov vedeli dlho diskutovať 🙂 Preto sú aj vlasy považované za indikátor kvality výživy a celkovej vitality nášho organizmu. Moje tvrdenie potvrdzuje aj tento pán: „Živiny, ktoré umožňujú vlasom rásť, sú snímané kmeňovými bunkami (vo vlasovom folikule)“, hovorí Anthony Oro, MD. PhD. profesor dermatológie na Stanford School of Medicine. „Tieto kmeňové bunky sú obklopené malými tukovými bunkami, ktoré monitorujú energiu a metabolizmus vášho tela. Ak sa tam nevyskytujú žiadne živiny, zastavia produkciu vlasov“.
Na Slovenskom trhu je široká ponuka zelených jačmeňov a chlorelly od rôznych výrobcov či distribútorov. U nás je prvoradá vždy kvalita, takže som vyberala na základe tohto kritéria. Druhým kritériom bol obsah železa, cystínu, zinku a biotínu (vitamín H, známy aj ako vitamín krásy), ktoré považujem za kľúčové. Ďalším kritériom bola vstrebateľnosť, teda aby to, za čo si platím, moje telo dokázalo maximálnej vstrebať a využiť. Práve vybratý typ CHLORELLY má jedinečnú vstrebateľnosť, pokrýva pri doporučenej dennej dávke chlorelly viac ako 57% doporučenej dennej dávky železa a 39% doporučenej dennej dávky biotínu. Cenovo sme na úrovni 0,73€ za deň, a to v chlorelle prijímame desiatky ďalších vitamínov, minerálov a aminokyselín (kliknite na tabuľku). Napr. vitamínu B12 obsahuje viac než hovädzia pečeň či pivovarské kvasnice, vitamínu C má 17-krát viac ako pomaranče. Okrem toho má 11-krát viac vápniku ako kravské mlieko.
Podrobnejšie informácie uvádzam na stránke:
Ak vám hlavou ešte prebehli akékoľvek otázky na tému výživové doplnky, neváhajte mi napísať mail alebo komentár nižšie. A ak sa vám článok páčil a myslíte si, žeby o ňom mali vedieť aj vaši priatelia, zdieľajte ho prosím na FB.
Článok nereprezentuje lekárske alebo iné zdravotnícke postupy a názory.
Ďalšie zaujímavé odkazy:
http://www.philipkingsley.co.uk/clinics/from-the-clinic/ferritin-and-hair-health/
http://www.webmd.com/diet/iron-rich-foods
http://www.pluska.sk/izdravie/zenska-zona/vitamin-h-je-vitamin-krasy-posilni-nechty-vlasy-aj-pokozku.html
http://www.webmd.com/food-recipes/ss/slideshow-top-foods-high-in-iron
http://nutritiondata.self.com/foods-000085000000000000000-1.html?
Dobrý deň Evka N.
Chcem poradiť,som s toho moc smutný.Všade mám vlasov hustých až dosť,ale tam kde by mali byť a rásť,mi začali dosť riednuť a vypadávať.Je to oblasť nad čelom,kde by mali byť naj-huštie.Čo mi nato poradíte.Používam pivný šampon…Je to dobré???Že vraj zvlhčuje a upokojuje pokožku a odstraňuje svrbenie a lupiny.Ďakujem už teraz.